Reference

Nutriční terapeutku Terezu Bočkovou jsem na doporučení vyhledala v době, kdy jsem se začala léčit z poruchy příjmu potravy. Přestože bydlím až v Ostravě, Tereza Bočková mě svým laskavým, empatickým a zároveň odborným přístupem a posléze i pokroky, jež jsem díky její pomoci a podpoře na sobě pozorovala, přesvědčila natolik, že jsem její klientkou již zůstala. Tereza Bočková je nutriční terapeutka, jež projevuje opravdový zájem o problém člověka i o něj samotného. Na přání mi vytvořila doporučený jídelníček, jež přihlížel k mým potřebám, stravovacím návykům i případným slabostem, které poupravila do zdravější či přímo vyvážené racionální podoby. Při každém setkání se mnou se zájmem řešila veškeré pokroky, obtíže i nově se objevující okolnosti a otázky. Citlivě tomu přizpůsobovala svá výživová doporučení a neustále přicházela s novými nápady. Z každého setkání jsem tak odcházela nadšená a těšila jsem se do nových “vylepšení jídelníčku” a společně vytvořených úkolů. Její odborná pomoc i lidský a chápavý přístup mě dokázal vždy pozitivně naladit a namotivovat. Zjistila jsem, že vyhledání výživového poradce nemusí být spojené s pocitem neustálého omezování se. Její rady, zkušenosti, návrhy a řešení naopak působí naprosto přirozeně a postupně jsem zjišťovala, jak vše krásně zapadá do sebe a funguje to. Tereze Bočkové v mnohém vděčím za to, kde jsem, a po dlouhé době cítím, jak jsem šťastnější, sama se sebou spokojenější a konečně se navracím do normálního zdravého života :-).

~ Lucie, 25 let


K Terke Bočkovej chodím od unora a veľmi sa mi páči styl, akým pracuje. Moje stravovanie vidí v kontexte mojich myslienok ktoré vysielam sama sebe, práce (vzťah medzi preracovanostou a nechutenstvom), odpočinku. Vďaka nej som sa naučila, čo vsetko súvisí s tým, ako sa stravujem a aj to, ze svoje zabehnuté vzorce, o ktorých viem ze sú nesprávne, môžem zmenit, keď to chcem… Naucila som sa načúvať svojmu telu a naucila som sa vnímať co, kedy a koľko približne potrebuje a čo ho, naopak, zatazuje. Terka je veľmi motivujuca žena, u ktorej nikdy nemam pocit, že s ňou stracam čas. Cítim, že naše sedenia su velmi silne a ja si z nich odnasam múdrosť do zivota, a dokonca sa to niekedy ani nemusi tykat priamo stravovania. Kontaktovat Terku odorucam nielen tym, ktori sa prejedaju, hladoveju alebo zvracaju, ale vsetkym, ktorí sa chcú naučiť pocuvat potreby svojho tela a chcu sa naucit prirodzene stravovat bez toho, že by museli pokazde premyslat čoho koľko a kedy…osobne si myslim, ze Terka je shopna dodať motiváciu, ktorú potrebujete na cete k pozitívnej zmene!…😊

~ Kristína, 20 let


Když jsem šla poprvé do poradny k Terce, tak jsem byla trochu nervózní, ale naštěstí se mnou šla aspoň mamka, která taky chtěla slyšet osobně od Terky, jak pracuje atd. Po krátkém seznámení jsme se společně posadily do sedaček (místnost je velmi útulná a Terka vám nabídne čaj nebo vodu na pití, takže vše je příjemné) a povídaly si, kdy se u mě moje problémy projevily a odkud pramení. Terka se mě potom zeptala, jak se momentálně stravuji a vše si zapsala, abychom na dalším sezení mohly pokročit a přidat např. svačinu navíc. (Nebojte, není to jako na výslechu, ale je to spíše příjemný pokec, jak s kamarádkou, která má pro vás spoustu cenných rad, které fungují!). Na každém dalším sezení jsme se pobavily, jak se nám zrovna daří a jestli mi šlo jíst podle toho, jak jsme se domluvily a když ne, tak jsme se snažily najít jiné řešení (určitě vás nikdo za vaše nepovedené pokusy s jídlem nesprdne). Vše vždy probíhalo ve velmi příjemné atmosféře a odcházela jsem s úsměvem a motivací.

~ Viktorie, 16 let


Pokud se mnou máte zkušenost, napište mi ji i se svým jménem (a uvedením věku) na e-mail tereza-bockova@email.cz. Ráda ji zde uveřejním.

WEB SE TEPRVE PEČE! Omluvte prosím případné momentální nedostatky.

Jsem registrovaná nutriční terapeutka. Zabývám se stravovacími návyky u dospělých, dětí i dospívajících a nutričním poradenstvím pro osoby s poruchami příjmu potravy. Vystudovala jsem specializaci ve zdravotnictví v oboru nutriční terapeut na lékařské fakultě Masarykovy univerzity. Kromě individuálního poradenství, pořádám kurzy o zdravé výživě a vaření pro veřejnost.

Dárkové poukazy

poukazy

Objednat

Rubriky