Jak pracuji s klienty – 11 věcí, které dělám jinak

Blog

Někteří z Vás již možná navštívili výživové poradce nebo nutriční studia. Zde jsou hlavní body, ve kterých dělám práci jinak:

 • Jsem registrovaná nutriční terapeutka. Znamená to, že jsem vystudovala vysokoškolskou specializaci ve zdravotnictví v oboru nutriční terapeut na lékařské fakultě a nyní sbírám tzv. kredity celoživotního vzdělávání. Klientům dovedu poskytnout informace, které jsou v souladu s těmito poznatky. Proč to zde uvádím jako rozdíl? – Naprostá většina komerčně orientovaných výživových poradců absolvovala pouze různě krátké kurzy o výživě, na základě kterých radí lidem (někdy i nemocným)… Nenechte se napálit=0).
 • Moje práce není založená na nabízení a prodávání doplňků stravy, koktejlů, bylinných kapek apod. Za jediný způsob, jak uzdravit tělo i stravovací návyky, považuji trvalou úpravu životního stylu a jídelníčku.
 • Přestože poskytuji vzorové  jídelníčky, jako hlavní cíl vnímám každého naučit, jak si může svoji stravu sestavovat sám a do konce života. Využijte příležitosti stát se sami odborníky na své tělo i jídelníček.

 • Kromě klasického medicínského přístupu mě zajímají různé alternativní výživové směry (veganství, živá strava a jiné), v jejichž oblasti intenzivně bádám. Nebojte – nezkouším je na svých klientech, ale na sobě=0), což mi umožňuje podělit se s Vámi o své názory.
 • Věřím, že přístup k jídelníčku je odrazem přístupu člověka k sobě samému. Díky zkušenostem (zejména s klienty s poruchami příjmu potravy – mentální anorexií, záchvatovitým přejídáním apod.) jsem vypozorovala některé psychické vzorce, které se lidem projevují v jídelním chování. Odhalte je i Vy a Vaše změna bude skutečně výrazná a trvalá.
 • Protože sama nemám hlubší psychologické nebo psychoterapeutické vzdělání, jsem v kontaktu s dalšími odborníky, na které Vás mohu v případě potřeby odkázat.
 • V nutriční terapii kladu důraz na tělo a jeho signály  na to, jakým způsobem tělo poslouchat a jak pro ně najít vhodnou výživu. Dalšími pilíři jsou práce s motivací, prioritami, s Vašimi osobními cíli a Vámi zvolenými kroky k nim.
 • Každá lekce kromě Vstupního sezení (kde jsou určité náležitosti, které je nutné projít) je navrhovaná s Vaší účastí a Vám na míru podle toho, co zrovna řešíte – ať už je to konzultace nového jídelníčku, společné hodnocení potravin, od kterých si donesete obaly nebo návrh stravování na dovolené.
 • Zařazuji také speciální lekce. V rámci nich můžeme podniknout asistovaný nákup, společně zajít na zdravé jídlo apod. Speciální lekce můžete rovněž sami navrhovat.
 • Pokud projdete mým balíčkem 10 sezení – informace, které během naší spolupráce získáte, nebudou sloužit pouze k vyřešení aktuální situace (zhubnutí/zdravé navýšení hmotnosti, úprava jídelníčku atd.). Absolvujete inspirativní kurz o výživě plný informací pro Vás na míru, ze kterého můžete těžit ještě dlouho poté (např. i ve vztahu k výživě dětí a celé Vaší rodiny).
 • Každé standardní sezení (konzultace) trvá 50 minut. Začne přesně v tolik hodin, na kolik jste objednaní. Máme dost času probrat všechno v klidu a do hloubky.
Previous
Co všechno dokáže o vašem těle říct přístroj InBody?
Next
Snadná polévka z máslové dýně

Leave a comment

WEB SE TEPRVE PEČE! Omluvte prosím případné momentální nedostatky.

Jsem registrovaná nutriční terapeutka. Zabývám se stravovacími návyky u dospělých, dětí i dospívajících a nutričním poradenstvím pro osoby s poruchami příjmu potravy. Vystudovala jsem specializaci ve zdravotnictví v oboru nutriční terapeut na lékařské fakultě Masarykovy univerzity. Kromě individuálního poradenství, pořádám kurzy o zdravé výživě a vaření pro veřejnost.

Dárkové poukazy

poukazy

Objednat

Rubriky